Projektid
2021 -2022
Vaimse tervise häiretega eakatele suunatud hoolekandeteenuste arendamine Võrumaal
Projekti periood 01.01.2021 - 31.12.2022.
Projekti eesmärk on parandada vaimse tervise häiretega eakate toimetulekut oma kodus ja nende lähedaste võimalusi osaleda tööturul. Selleks töötatakse välja Võru maakonna omavalitsusi ja teenuseosutajaid ühendav jätkusuutlik koostöömudel ning sihtgrupi eripära arvestavad integreeritud teenused. Projekti käigus osutatakse teenuseid vähemalt 100 inimesele.
Projekti partnerid:
Võrumaa Arenduskeskus (juhtpartner)
Antsla Vallavalitsus
Rõuge Vallavalitsus
Setomaa Vallavalitsus
Võru Vallavalitsus
Võru Linnavalitsus
Mittetulundusühing Elu dementsusega
Mittetulundusühing Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus
Tegevused:
- Omavalitsusi, teenusepakkujaid ja teisi sidusgruppe ühendava koostöövõrgustiku arendamine. Omavalitsusteülese teenuse korralduse mudeli disainimine.
- Integreeritud teenuste ja nõustamisteenuste osutamine vaimse tervise häiretega eakatele ning nende lähedastele.
- Koolitused spetsialistidele eakate vaimse tervise häirete varaseks märkamiseks ja vaimse tervise häiretega eakate teadlikuks abistamiseks.
2020 -2022
Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli arendamine Antsla Valla territooriumil (ISTE)
Pilootprojekti raames pakutakse abivajajatele erineva sisuga toetust (nö teenuskomponentidest koosnevat teenust), mis põhineb seni erihoolekande- ja sotsiaalse rehabilitatsiooni- ja kohaliku omavalitsuse teenuste osaks olevatel tegevustel. Uues teenusmudelis käsitletakse psüühilise erivajadusega inimesele ja tema lähedastele osutatavat abi ühe tervikliku integreeritud teenusena, mis kujuneb iga abivajaja puhul personaalselt tema toetamiseks vajalikest tegevustest (ehk teenuskomponentidest). Erihoolekande ja rehabilitatsiooniteenuste tegevused on jagatud teenuskomponentideks, mida kombineeritakse vastavalt inimese vajadustele. Igale abi papersonaalset tuge selleks määratud spetsialist (tegevusjuhendaja, psühholoog, eripedagoog, füsioterapeut, kogemusnõustaja jne) kes teda nõustab ja koordineerib koostööd teiste
Antsla Vallavalitsuse esindaja Malle Kodu ja MTÜ Lõuna - Eesti Erihooldusteenuste Keskuse esindaja Ere Tuunas.
2016 -2020
Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskuse peremajade ehitustööd
MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus on asunud ellu viima Euroopa Struktuurifondidest kaasrahastatud projekti „Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste keskuse erihoolekandeteenuse reorganiseerimine“. Projekti eesmärgiks on tagada Lõuna-Eesti Erihoolekandeteenuste Keskuse klientidele kvaliteetse, kliendikeskse ning deinstitutsionaliseerimise põhimõtetele vastava ööpäevaringse erihooldusteenuse ja kogukonnas elamise teenuse pakkumine.Toetuse määr on 85% protsenti projekti abikõlblikest kuludest ja maksimaalne suurus 943 789,00 Projekti tulemusena rajatakse kaks peremaja tüüpi ühekordset hoonet Võru linna , Kreutzwaldi 109 kinnistule, aadressile Kraavi 2a ja Kraavi 2b. Ehitus algas 01.04.2019 ja ehitamise perioodiks on planeeritud 11kuud. Ehitajaks on OÜ Semuehitus. Omanikujärelvalvet teostab OÜ Pärn Projekt.
Täiskasvanute tugiisiku teenuse kättesaadavuse parandamine Võrumaal.
Projekti periood 01.02.2017-28.02.2019
Projekti juhib Võrumaa Omavalitsuste liit, projektijuht Kadri Kangro. Projekt hõlmab kõiki Võrumaa omavalitsusi. Projekti eesmärk on parandada Võrumaal elavate tööealiste erivajadustega inimeste toimetulekut ja osalemist tööturul. Tugiisiku teenuse osutamist korraldab on MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus, koordinaator on Ere Tuunas. Tugiisiku teenuse vajaduse tekkimise puhul on vajalik pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole, kellega koos hinnatakse teenuse vajadus ja maht.
Kaitstud töö teenus koostöös Sotsiaalkindlustusametiga
Koostöös Sotsiaalkindlustusametiga on alanud Kaitstud töö teenuse osutamine 20-le psüühilise erivajadusega inimesele Võrumaal. Teenust osutatakse alates veebruar kuni detsember 2016. Erihooldusteenuste Keskuses on loodud 8 kaitstud töökohta erivajadusega inimestele. Inimesed saavad teha jõukohast tööd ruumide ja territooriumi korrashoiul, käsitöö- ja õmblemise töötoas, abitöödel köögis ja pesulaos ning tegeleda puutööga.
Teenuse eesmärk on luua erivajadustega inimestele töötamise võimalus arvestades nende vajadusi töökeskkonnas. Projekti eesmärgiks on pakkuda kaitstud töö teenust kõikides Eesti maakondades. Teenus on suunatud raske, sügava või püsiva kuluga psüühikahäire, liitpuude, nägemispuude või inimestele, kes on läbi elanud peaajutrauma või ajukahjustust tekitava haiguse, on tuvastatud puuduv töövõime töövõimetoetuse seaduse alusel, on tunnistatud osaliselt (80–90%) või täielikult (100%) töövõimetuks riikliku pensionikindlustuse seaduse (RPKS) alusel. Teenusele saamiseks on vajalik pöörduda Sotsiaalkindlustusameti poole.
Kaitstud töö teenus koostöös Töötukassaga
Koostöös Eesti Töötukassaga osutame alates 01.11.2016 kuni 31.12.2018 kaitsud töö teenust Võru linnas elavatele vähenenud töövõimega inimestele. Teenust osutatakse kuni 8-le inimesele. Kaitstud töö tähendab, et vähenenud töövõimega inimene saab teha võimetekohast tööd talle jõukohases tempos, sobivas ja erivajadusi arvestavas töökeskkonnas, kus on tagatud vajalikus ulatuses juhendamine, nõustamine ja abi. Kaitstud töö teenusele saamiseks on vajalik pöörduda oma töövahenduskonsultandi või töötukassa juhtumikorraldaja poole.
Nõustamisteenuste osutamine
ESF projekti "Integreeritud teenuste osutamine toimetulekuraskustes inimestele" raames on koostöö Sotsiaalkindlustusametiga alates 03.2016- 30.11.2018. Sotsiaalkindlustusamet on tellinud projekti raames tugiisikuteenust, psüholoogilise nõustamise ja perenõustamise teenust ning võlanõustamise teenust Võrumaal elavatele toimetulekuraskustes inimestele. Teenuste saamiseks on vajalik pöörduda omavalituse sotsiaaltöötaja poole.
2015 aasta
Hasartmängumaksu Nõukogu poolt toetatud projekti abil „Pilootprojekt dementsusega inimeste pereliikmete toetamiseks Võrumaal 15.07-15.10.2015“ nõustati Võrumaal elavaid peresid dementsusega pereliikme käitumise mõistmiseks ja igapäevase toimetuleku paremaks tagamiseks. Projekti käigus nõustati 54 inimest.
Koostöös Sotsiaalkindlustusametiga jätkus koostöö „Tööle saamist toetavad hoolekandemeetmed 2012-2013“ punkt 3.1.2 Multiprobleemidega inimestele vajaduspõhiste teenuste pakkumine juhtumipõhise võrgustikutöö piloteerimine“ kaudu. Selle projekti raames osutati tugiisikuteenust, võlanõustamist, psühholoogilist nõustamist ja perenõustamist. Teenuseid osutati kokku 98-le inimesele.
Astangu Kutserehabilitatsioonikeskusega koostöös toimub 2015-2016 aastal rehabilittsioonimeeskonna spetsialistide väljaõpe erivajadustega inimeste töövõime hindamiseks HAMET metoodika alusel. 8 spetsialisti saavad teoreetilised baasteadmised ja seejärel treenivad hindamist, mille tulemusena omandatakse metoodika kasutamise oskus.
Hindamismetoodika HAMET on tööealiste erivajadustega inimeste kutsesobivuse, võimete ja töökäitumise eelhindamiseks kasutatav testide kogumik. See on standardiseeritud test, mis koosneb erinevate ülesannete soorituse ning erivajadusega inimese töökäitumise hindamisest. Testimise tulemusena anname hinnangu, millises vormis ja milliseid tööülesandeid on inimene võimeline täitma ning kuidas on võimalik tema töövõimet arendada.
„Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed 2012-2013“ punkt 3.1.2
„Multiprobleemidega inimestele vajaduspõhiste teenuste pakkumine juhtumipõhise
võrgustikutöö piloteerimise kaudu
2009-2014 aasta
„Psüühilise erivajadusega ja /või puuetega inimeste töölesaamist toetav programm“ 01.09. – 31.12.2012.
Rehabilitatsiooniprogramm
Programm on suunatud täisealistele psüühiliste erivajadustega ja/või puuetega inimeste töölesaamise toetamiseks. Programmi kaasatakse 10 sihtgruppi kuuluvat inimest ja tegevused viiakse läbi 01.09. – 31.12.2012. Programmi partneriks on Võru Töötukassa. Koostöös töötukassaga pakub programm osalejale sobiva valmisoleku ja motivatsiooni tekkimisel liitumist tööturu teenustega, seda nii programmi kestel kui programmi lõppemise järgselt. Programmi jooksul toetatakse programmis osalejaid läbi seitsme planeeritud tegevuse: esimene infoseminar, esmane valmisoleku hindamine Bostoni metoodika alusel, tööharjutused töötubades, grupinõustamised psühholoogi, sotsiaaltöötaja ja tegevusterapeudi poolt, karjäärinõustamine ning lõpphindamine. Programmis töötavad psühholoog, sotsiaaltöötaja, õde, tegevusterapeut ja töötubade juhendajad ning koostöös töötukassaga karjäärinõustaja ja juhtumikorraldaja. Programmi sisenemisel toimub osaleja esmane hindamine Bostoni psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni metoodika alusel. Hinnatakse rehabilitatsiooni vajadust, valmisolekut muutuseks, personaalset lähedust, eneseteadlikkust ja keskkonnast teadlikkust. Esmase hindamise tulemuste põhjal valmib skaala, mille alusel on võimalik selgitada programmis osaleja tugevad ja arendamist vajavad valdkonnad. Programmis on olemas õmblus-, paberi- ja puidutöö ning koristamise, köögi- ja põllutöö töötuba. Järjepidev ja intensiivne töötoas harjutamine aitab tööharjumust kujundada ja tööoskusi omandada. Töötoas täidetakse töölehed, arvestades inimese funktsionaalset võimekust. Kasutatakse Bostoni psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni metoodika ja CEPAP isikliku rehabilitatsiooniplaani koostamisjuhendi alusel väljatöötatud töölehti, mis on kohandatud programmile lihtsustatud variandis. Töölehtede põhjal tehakse tulemustest vahekokkuvõtted ja programm lõpeb lõpphindamisega. Lõpphindamisel toimub vestlus programmis osalejaga , arutatakse läbi kõik hinnatud valdkonnad ja formuleeritakse kirjalikult iga osaleja funktsionaalse võimekuse tasemed, motivatsiooni muutuse tase ja püstitatud eesmärgi saavutamise tase. Vastavalt tulemustele, suunatakse programmis osaleja, kas avatud tööturule, tööturu teenustele, tugiiisku teenusele või teistele sobivatele teenustele.Planeeritud on programmis osalejate toetamine ka pärast programmi lõppemist. Programmi kontaktisik on Anneli Roosmäe.
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Hasartmängumaksu Nõukogu poolt toetatud projekt:
"MTÜ Lõuna – Eesti Erihooldusteenuste Keskuse tegevusjuhendajate tugiiisiku koolitus ja multidistsiplinaarse meeskonnatöö arendamine "
Projekti elluviimise periood on 01.07. – 31.12.2012. Erihoolekandes on vajadus töötada noorukieas klientidega, kellel esineb nii vaimset alaarengut kui ka rasket käitumis- ja isiksushäiret, kaasarvatud hüperaktiivsust. Nimetatud kliendigrupiga edukaks töötamiseks erihooldekodus on vajalik multidistsiplinaarse meeskonna hea koostöö. Projekti raames kaasatakse meeskonda lisaks tegevusjuhendajatele ka psühhiaatriaõde, psühholoog, loovtegevuste juhid ning tugiisikud. Tugiisikut on vaja, et saata ja juhendada individuaalselt klienti päevategevustes. Projekti käigus koolitatakse tegevusjuhendajaid tugiisiku ülesannete täitmiseks erihooldekodus. Meeskonnatöö oskuste arendamiseks jagatakse teavet tegevusjuhendajatele raske käitumis- ja isiksushäirega ning hüperaktiivsusega noorukite psühhiaatriliste probleemide ja väljendusviiside ning võimalike sekkumistehnikate tundmiseks. Lisaks võimaldavad projektis planeeritud tegevused superviseerida ja jõustada erihooldekodu multidistsiplinaarset meeskonda. Projektis läbiviidud koolituse abil suurendatakse töötajate psühhosotsiaalset valmisolekut ja oskusi töötamiseks käitumis- ja isiksushäirete ning hüperaktiivsusega klientidega. Projekt võimaldab Lõuna – Eesti Erihooldusteenuste Keskuses töötada psühholoogil, tugiisikul ja loovtegevuste juhendajal individuaalselt noorukieas klientidega, et suureneks nende toimetulek erihooldekodu keskkonnas teenuste kasutamise ajal.
Euroopa Sotsiaalfondi ( ESF) raamprogramm
„Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed 2012-2013“ punkt 3.1.2
„Multiprobleemidega inimestele vajaduspõhiste teenuste pakkumine juhtumipõhise
võrgustikutöö piloteerimise kaudu“
Projekti raames osutatakse tugiisiku teenust multiprobleemidega isikutele alates 10.04.12. – 31.12.2013. Multiprobleemidega isikutena käsitletakse inimesi alates 15.eluaastast ja nende pereliikmeid, keda ei ole võimalik aidata kohalike omavalitsuste üksikteenuste või toetustega, sest isikul on rohkem kui üks takistus igapäevases toimetulekus, sh tööturul aktiivne olemine. Tugiisikud on läbinud tugiisikute koolituse koos teoreetilise ja praktilise osaga. Teenuse kasutajad suunatakse teenusele koostöös sotsiaalkindlustusameti koordinaatori ja kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajaga. Teenus toetab ja motiveerib isiku töölerakendumist või töö säilimist või aktiivsele tööturuteenusele sisenemist. Lähtutakse kliendikesksuse printsiibist ja võrgustikutööst. Isikut toetav abinõu tuleneb konkreetsest isikust, tema vajadustest, võimalustest ja teda ümbritsevast keskkonnast. Tugiisikuteenuse pakkumisel peetakse silmas, et teenus oleks isikule võimalikult kergelt kättesaadav ja kompaktne. Tugiisikuteenuse osutamise põhimõtted tulenevad juhtumikorralduse meetodist. Isiku võimekuste väljaselgitamine, tema juhendamine, nõustamine ja toetamine viiakse ellu lähtuvalt teenuse kasutaja seatud eesmärkidest.
Euroopa Sotsiaalfondi raamprogramm "Töölesaamist toetavad
hoolekandemeetmed 2012-2013" alapunkt 3.5.2. Rehabilitatsiooni- ja
erihoolekandeteenuste kvaliteedijuhtimise süsteemi juurutamine“
EQUASS Assurance on sotsiaalteenuste kvaliteedisüsteem, mis on valitud hoolekande raamprogrammi "Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed 2012-2013" alapunkti 3.5.2. elluviimiseks.
Koostöös Astangu Kutserehabilitatsiooni keskusega juurutab Lõuna – Eesti Erihooldusteenuste Keskus kogu asutuse raames EQUASS Assurance kvaliteedisüsteemi. Korrastakse nii klienditööd kui personalitööd puudutavad valdkonnad. Tegevused viiakse ellu 2012 – 2013 aastal.
Meede "Õppijakeskse ja uuendusmeelse kutseharidusearendamine ning elukestva õppe võimaluste laiendamine
Projekt "Erihoolekande valdkonna kompleksse täiendkoolitussüsteemi ning koostöövõrgustiku arendamine" nr 1.1.0801.10-0027"
Projekti koduleht: http://eta.edicypages.com/
Projekti kestus: 01.09.2010 - 31.08.2012
Projekti eelarve: 115 024,16 eurot
Projektitaotleja: Tartu Tervishoiu Kōrgkool, projektijuht: Merle Varik, merlevarik[at]nooruse.ee
Projekti partnerid:
SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus, Angelika Armolik, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
MTÜ Hüva Nõu, Teabe ja Praktilise Harjutamise Keskus Insight Outcome, Urve Tõnisson, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Sihtasutus Maarja Küla, Ly Mikheim, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Põlvamaa Puuetega Inimeste Koda, Kairit Numa, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Hoolekandeteenused AS, Jane Etverk, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus, Aire Klaus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
MTÜ Iseseisev Elu, Maire Koppe, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Projekti üldeesmärk: Efektiivne ja jätkusuutlik koostöövõrgustik ning selge ja paranenud rollijaotus kõrgkooli, partnerite ja tööandjate vahel täiendkoolitussüsteemi arenduse kaudu .
Projekti peamine rõhuasetus on täiendkoolitussüsteemi analüüsil, koostöövõrgustiku ja koostöömudeli tõhustamisel, täiendkoolituskavade arendamisel ja uudsete õppemeetodi integreerimisel, koolitajate ning tegevusjuhendajate koolitamisel. Tööandjatega koostöö tulemuseks on koostöömudel, kuidas regulaarselt ja jätkusuutlikult kaasata tööandjaid.
Esimene tegevusjuhendajatele suunatud 260 tunnine õppekava arendus koostöös tööandjaga on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli poolt läbiviidud ning esimene tegevusjuhendajate üldkoolitus toimub perioodil 10/2010-04/2011 (finantseeritakse omavahenditest), mis seondub käesoleva projektiga. Järgneb arendustöö 296t õppekava ning nelja erimooduli väljatöötamiseks. Seejärel viiakse läbi kahes etapis 7 täiendkoolitust ehk nn test-koolitust :
Testkoolituse I etapp:
296 tunnine õppekava, koolitatakse kokku 60 tegevusjuhendajat (3 gruppi, sh 1 grupp Harjumaal ja 2 Tartus)
Testkoolituse II etapp: 4 erimoodulit
Ööpäevaringse tugevdatud toetusega erihooldus 40 tundi (ÖT40), koolitatakse kahes grupis kokku 40 tegevusjuhendajat sh koolitus Harjumaal ja Tartus)
Ööpäevaringse tugevdatud järelvalvega erihooldus (ÖJ60), koolitatakse kahes grupis Tartus kokku 40 tegevusjuhendajat
Alternatiivkommunikatsioonid 40 tundi (AK40), koolitatakse 20 tegevusjuhendajat Tartus
Dementsus 40 tundi (D40), koolitatakse 20 tegevusjuhendajat Tartus

- Tõsta sihtgrupi enesehinnangut, töövalmidust, töö- ja konkurentsivõimet läbi individuaalsete psühhosotsiaalsete- ja grupinõustamiste ja suhtlemise toetamisega.
- Tõsta sihtgrupi kutsealast ettevalmistust läbi jõukohaste erialakursuste, kus on loodud tingimused lähtuvalt sihtgrupi eripärast (grupi suurus, metoodika jms).
- Luua tugiisikute (sh. juhendajate) ja spetsialistide näol tugivõrgustik, kes kaasavad puudega inimesi sotsiaalsesse võrgustikku, toetavad tööotsinguis, töötamisel ja kaitstud töökohtadel.
- Luua jõukohaste töövõimaluste olemasolu sihtgrupi liikmetele- tööharjutus, tööpraktika, tugiisikuga töötamine, kaitstud töökohad
- Välja arendatakse informeeritud ja toimiv koostöövõrgustik tööhõive probleemidega kokkupuutuvate ametkondade vahel maakonnas.
- Tuuakse sisse uudsed lähenemised psüühiliste erivajadustega inimeste töörehabilitatsiooni läbi välispartneri kaasamise, kellel on pikaajalised kogemused antud valdkonnas
„Toetatud elamise teenuse arendamine Võrumaal“
Elluviimise aeg 01/01/2005-01/08/2005
Finantseerija: Võrumaa Omavalitsuste Liit
Projekti maksumus: 450 000
Sisu: Toetatud elamise teenuse osutamiseks vajalike ruumide renoveerimine
- „Isikliku abistaja teenuse mudel Võrumaal“
Elluviimise aeg: 03/10/2005-05/01/2006
Finantseerija: Riikliku hoolekande programm aastateks 2004-2006 kohaliku tasandi projekt Võru Maakonnas
Projekti maksumus: 18809
Sisu: Isikliku abistaja teenuse ja tugiisiku teenuse vajaduse hindamine, teenuse korra väljatöötamine, sisu määratlemine, rahastamise skeem Võru Maakonnas, mille töötasid projekti käigus välja projekti meeskond koostöös kohalike omavalitsuste esindajatega.
2006 aasta
„Terve keha“
Elluviimise aeg: mai-juuli 2006
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 4906
Sisu: Projekti eesmärgiks oli arendada psüühilise erivajadusega institutsioonis elavate inimeste kehalist aktiivust ja projekti raames soetati erinavat spordiinventari: käimiskepid, poksikott, võimlemismatid.
„Hea päev“
Elluviimise aeg:
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 18 880
Sisu: Lõuna- Eesti piirkonna hoolekandeasutuste isetegevuspäev, mis toimus Võrus Kubija laululaval. Eesmärgiks hooldekodude klientide omavahelise suhtlemise aktiviseerimine, kehalise aktiivsuse aktiviseerimine, loovtegevuse arendamine, isetegevuskavade esitamise võimaluse andmine.
„Tugevdatud toetusega ööpäevaringse hooldamise teenuse arendamine MTÜ Lõuna- Eesti Erihooldusteenuste Keskuses
Elluviimise aeg:
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 208 120
Sisu: Teenuse osutamiseks vajaliku inventari ja vahendite muretsemine, mille eesmärgiks on igapäevaelu rikastamine. Asutuse personali meeskonna koolitus ning grupi- ning individuaalne tööalane supervisioon, klientidele kvaliteetse teenuse osutamise eesmärgil.
„Unistuste suvepäev“
Elluviimise aeg:
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 2954
Sisu: Klientide ekskursioon Pärnumaale silmaringi avardamise eesmärgil
„Tugiisiku koolitus“
Elluviimise aeg: 01.09.2006-31.12.2006
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 33 546
Sisu: Psüühilise erivajadusega inimeste tugiisikute tööks vajalike esmaste teadmiste omandamise kursus Võrumaal.
„ Tegevusväljaku sisustamine“
Elluviimise aeg: 2006
Finantseerija: Võru Vald
Projekti maksumus: 14 630
Sisu: Väli-tegevusväljak kehalise aktiivsuse arendamise eesmärgil
2007 aasta
„Hoolekandeteenuste arendamine ja kvaliteedi tõstmine MTÜ-s Lõuna- Eesti Erihooldusteenuste Keskus
Elluviimise aeg: 01.02.2007- 31.12.2007
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 82 831/69 000
Sisu: Hoolekandeteenuste arendamine ja kvaliteedi tõstmine läbi personali parema erialase ettevalmistuse töötamaks pingerikkas töökeskkonnas, arendades meeskonnatööoskust ja pingetaluvust. Meeskonnatöö koolituse II etapp, grupi- ning individuaalsete tööalaste supervisioonide jätkumine.
„ Hea päev II“
Elluviimise aeg: juuni-oktoober 2007
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 37714/27464
Sisu: Lõuna- Eesti hoolekandeasutuste isetegevuspäev Võrumaa
„Tegevusjuhendajate erialakoolitused tööalase ettevalmistuse tõhustamiseks”
Elluviimise aeg : okt 2007- veebruar 2008
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 74 423
Sisu: Asutusesisene täiendkoolitus toimetulekuks sihtgrupi toetamisel. Koolituse viivad läbi oma ala asjatundjad MTÜ Hüva Nõu, Teabe ja Praktilise Harjutamise Keskus Insight Outcome
2008 aasta
„ Käsitööga tööle“
Elluviimise aeg: september 2008- mai 2009
Finantseerija: HMN
Projekti maksumus: 20 186
Sisu: Käsitööoskuste edendamine valitud sihtrühmale, mis koosneb nii ringi juhendajatest kui klientidest. Eesmärgiks koolitada oskustega ringide läbiviijaid.
13.Euroopa Regionaalarengu fond „Meetme ”Kohalike avalike teenuste arendamine“ perioodi 2007-2013 projekt „MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus kinnistu ost ja ööpäevaringse hoolduse osakonna ning psüühikahäiretega vanurite osakonna rekonstrueerimine “
Elluviimise aeg: jaan 2009-dets 2009
Finantseerija: EAS
Projekti maksumus: 7 720 158,96
Sisu: Hooldekodu hoone siserenoveerimine, Meegomäe küla, Võru vald
MTÜ Lõuna- Eesti erihooldusteenuste Keskuse hooldekodu hoone välisrenoveerimine
Elluviimise aeg: jaan 2010- dets 2010
Finataseerija: Ameerika Ühendriikide Kaitsealase koostöö osakonna humanitaarprojekt
Projekti maksumus: 1 200 000 EEK
Sisu: hooldekodu hoone välisfassaadi renoveerimine